Zamieniamy pasję w moc
KACO new energy, jako średniej wielkości firma rodzinna z zaangażowaniem i zamiłowaniem do badań, oznacza wysoką jakość niemieckich umiejętności inżynierskich w dziedzinie niezależnego i zdecentralizowanego zaopatrzenia w energię. Nasze inteligentne rozwiązania są ukierunkowane na wspieranie zrównoważonego zaopatrzenia w energię na całym świecie. Realizujemy projekty z wysoką jakością i zaangażowaniem oraz stale rozwijamy naszą technologię wykonaną w Niemczech.

Wyprodukowany w Niemczech – na cały świat
Stosujemy się do cyfryzacji w branży zasilania, integrujemy fotowoltaikę (PV) w różnych sektorach i aktywnie projektujemy energetyczny świat przyszłości w różnych krajach.

KACO new energy ma lokalne przedstawicielstwa handlowe i serwisowe w wielu częściach świata, obrót na poziomie ponad 100 milionów euro (2017) i ponad 500 pracowników: oznacza to, że jesteśmy jednym z największych na świecie producentów technologii dla systemów elektrowni słonecznych , w szczególności technologii inwerterów PV oraz systemów magazynowania energii.
Akcesoria PV, systemy zarządzania i kontroli oraz oferty usług uzupełniają nasze portfolio. Od momentu założenia firmy dostarczyliśmy falowniki o łącznej mocy ponad 12 gigawatów.

Zwracając się w stronę słońca
W latach 90-tych KACO rozwija swoje postępy w dziedzinie fotowoltaiki. Ta obiecująca branża tworzy tak wiele entuzjazmu i ducha innowacyjności, że w 1998 roku powstała odrębna firma z Dipl.-Ing. Ralf Hofmann na czele: KACO Gerätetechnik GmbH. W następnym roku firma wprowadziła na rynek pierwszy na świecie transformator solarny bez transformatora.

W 2000 roku firma przenosi swoją siedzibę do Neckarsulm, zmienia nazwę na KACO new energy GmbH i zakłada kolejne filie w Europie, a także w Ameryce Północnej, Azji i Afryce. Dzisiaj nowa energia KACO jest jednym z największych na świecie producentów w sektorze fotowoltaiki. To historia sukcesu Szwabii!

Kamienie milowe – przeszłość do chwili obecnej

1914
Firma założona w Heilbronn przez Gustava Bacha, Alberta Hirtha i Gustava Kleina
 
1939
Oprócz uszczelnień silnika i pierścieni uszczelniających wału, asortyment produktów opiera się na śmigłowcach, prekursorach współczesnych falowników fotowoltaicznych.
 
1950
KACO jest największym na świecie producentem czopów elektromechanicznych.
 
1953
KACO produkuje pierwszy falownik tyrystorowy.
 
1994
Początkowe zmiany w dziedzinie fotowoltaiki.
 
1998/99
Po utworzeniu firmy spin-off, KACO Gerätetechnik GmbH, pierwszy na świecie beztransformatorowy falownik fotowoltaiczny został wprowadzony na rynek,
PVI 2600.
 
2003-2005
Rozszerzenie: Firma przenosi swoją siedzibę do Neckarsulm i otwiera centrum logistyczne w sąsiednim Erlenbach oraz centrum badawczo-rozwojowe w Kassel. Utworzenie pierwszej zagranicznej filii w San Francisco.
 
2006
Firma jest pierwszym producentem w sektorze, który wdraża produkcję falowników neutralnych pod względem emisji CO2.
 
2007
Wprowadzenie pierwszego beztransformatorowego, 3-fazowego falownika w klasie 30 kW Powador 30000xi.
 
2009
Zmiana nazwy: KACO Gerätetechnik GmbH zostaje KACO new energy GmbH.
 
2010-2012
Na terenie Neckarsulm powstają dwie supernowoczesne, energooszczędne rośliny.
 
2012
Pierwsze rozwiązania produktowe dla systemów magazynowania energii.
 
2014
Podwójna rocznica: 100 lat KACO i 15 lat nowej energii KACO.
 
2017
Sprzedaż energii falownika przekracza 10 gigawatów, co odpowiada produkcji 7 średnich elektrowni jądrowych.

Nowa energia KACO postawiła się na przyszłość: jako deweloper, producent, konsultant i dostawca rozwiązań.