Van der Valk Solar Systems to wyspecjalizowane przedsiębiorstwo, które w pełni koncentruje się na opracowywaniu i produkcji systemów montażu  dla fotowltaiki. W tym celu współpracujemy ściśle z Van der Valk Systemen, naszą siostrzaną firmą.
 
Van der Valk Systemen jest znaną marką w dziedzinie elementów do przenoszenia (mocowania) dla ogrodnictwa szklarniowego i przemysłu na całym świecie od 1963 roku. Wysokiej jakości produkty Van der Valk Systemen zostały indywidualnie opracowane z naukowego podejścia i wyprodukowane z matematyczną precyzją. Wykonane są z myślą o niskim poziomie konserwacji i wyróżniają się swoją trwałością, niezawodnością, funkcjonalnością i łatwością montażu. Zarówno Van der Valk Systemen, jak i Van der Valk Solar Systems wprowadzają tylko innowacyjne produkty na rynek, a Valk Solar Tracker® jest tego doskonałym przykładem.
  
Nasz wspólny kompleks składa się z 20 000 m2 biur i obiektów produkcyjnych, w których nowoczesne maszyny i najnowsze technologie ułatwiają rozwój, produkcję i testowanie, które są szybkie, elastyczne i precyzyjne.

Dlaczego Van der Valk Solar Systems?

  • Innowacyjne systemy opracowane zgodnie z obowiązującymi światowymi standardami
  • Szybkie i niezawodne dostawy dzięki nowoczesnym maszynom i dużym zapasom
  • Dostawca systemów od 1963 roku
  • Bezpłatne oprogramowanie do projektowania i obliczania projektu
  • Wszystkie systemy stosowane do dowolnego rodzaju dachu lub powierzchni
  • Szybki montaż dzięki wcześniejszej liście niezbędnych komponentów
  • Wszystkie systemy dostępne są w konfiguracji pionowej i poziomej
  • Różne systemy są również dostępne jako zestawy gotowe do użycia

Szybki montaż z pudełkiem ValkBox

Dzięki pudełku ValkBox  Van der Valk Solar Systems opracował system montażu instalacji paneli fotowoltaicznych, którego cechą charakterystyczną jest szybkość: szybkie obliczenia, szybkie odbieranie zamówień i szybki montaż. Z ValkBox potrzebujesz zaledwie kilku produktów i jedno pudełko, aby mieć odpowiednie materiały do Twojego zamówienia. To znacznie obniża ryzyko pomyłki i sprawia, że praca staje się dziecinnie prosta.

ValkPro+  Wschód-Zachód ValkFlat – Wschód-Zachód  – Pion ValkFlat – Wschód-Zachód – Poziom

Aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię dachu i stworzyć źródło stałego dopływu energii elektrycznej, niezbędne jest wybranie systemu, który utrzyma możliwie największą ilość paneli fotowoltaicznych.  System Wschód-Zachód od Van der Valk Solar Systems może utrzymać do 100% więcej paneli na m² wykorzystując do tego minimalnie większą ilość dodatkowych materiałów w porównaniu do systemów skierowanych na południe. Konfiguracja wschód-zachód umożliwia szybki montaż (dwa panele na ramę typu A), optymalne chłodzenie (otwarta struktura) i niewielkie obciążenie.

ValkPitched – Zacisk ValkPitched – Wcisk ValkPitched – Trapez

Łatwość montażu i szybkość to ważne kwestie, które należy brać pod uwagę podczas projektowania systemów mocowania na dachu. Inną ważną cechą, szczególnie dotyczącą systemów przeznaczonych na dachy skośne, jest elastyczność. Istnieje wiele rodzajów dachów. Każdy z nich ma indywidualne wymagania konstrukcyjne. Nasz asortyment przeznaczony na dachy spadziste jest doskonale zaplanowany i kompletny. Trzy podstawowe systemy przedstawione poniżej mają zastosowanie do różnych powłok takich jak: płytka dachówkowa, stal, pokrycie faliste i stropowe. Dostarczamy odpowiednie i bezpieczne mocowanie na każdy skośny dach.

ValkPro+ ValkFlat – Pion ValkFlat – Poziom

Instalacja  paneli solarnych na budynkach to logiczne rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że dach oferuje niezagospodarowaną i często na tyle dużą powierzchnię, by móc dodatkowo pełnić opłacalną funkcję. System solarny Van der Valk przeznaczony do dachów płaskich uwzględnia obciążenia dachu i wiatru. W konsekwencji spełnia on najostrzejsze wymogi bezpieczeństwa. Nasz asortyment przeznaczony na dachy płaskie odznacza się dużą wydajnością i łatwością instalacji. Opisane poniżej trzy systemy skierowane na południe umożliwiają optymalne wykorzystanie powierzchni i maksymalną produkcję energii dla każdego płaskiego dachu.

ValkField – Jednorzędowy ValkField – Dwurzędowy

Grunty o doskonała lokalizacja dla paneli fotowoltaicznych. Zapewniają duże otwarte powierzchnie oraz umożliwiają instalację paneli w możliwie najkorzystniejszej pozycji skierowanej ku słońcu. Systemy Van der Valk przeznaczone na grunty są elastyczne i w łatwy sposób mogą być dostosowane do każdej przestrzeni. Przedstawione poniżej dwa podstawowe systemy nadają się na każdy rodzaj podłoża. Dzięki zastosowaniu pali śrubowych, pali wbijanych, betonowych bloków i betonowych płyt łatwo dobrać odpowiednią podstawę.