fbpx
Strefa wiedzy
14 marca 2024

Grupa Energynat z Diamentem Forbesa

Grupa Energynat otrzymała tytuł Diamentu Forbesa w kategorii najbardziej dynamicznie rozwijających się firmy w Polsce. Tegoroczny raport Forbes uwzględnił wyniki finansowe i wartość aktywów z lat 2018–2022.

Diamenty Forbesa to coroczna inicjatywa, która wyróżnia firmy osiągające największy wzrost wartości w ciągu ostatnich trzech lat. Celem tego prestiżowego rankingu jest identyfikacja najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce, które osiągnęły najwyższy średni roczny wzrost wartości. Za opracowanie od lat odpowiada firma Dun & Bradstreet Poland.

Grupa Energynat znalazła się w TOP100 spośród aż 15 tys. analizowanych przedsiębiorstw oraz w TOP25 w województwie mazowieckim, będącym najszybciej rozwijającym się regionem Polski i „liderem polskich przemian” oraz „zagłębiem Diamentów”.

– Pomimo ekstremalnych warunków rynkowych, rok 2023 przyniósł Grupie Energynat kolejny rekordowy wzrost przychodów o blisko 70 % r/r, co jest szczególnie istotne przy spadku obrotów na rynku w segmencie dystrybucji i instalacji PV. W każdej z naszych spółek osiągnęliśmy też wszystkie zakładane cele biznesowe. Cieszę się, że zaangażowanie całego naszego zespołu, silne partnerstwa biznesowe w ramach Grupy Energynat, a także zaufanie naszych klientów i partnerów, zaowocowały wyróżnieniem w rankingu Diamentów Forbes 2024. Utrzymanie ciągłego wzrostu w biznesie, i to przez kilka lat z rzędu, jest wielkim wyzwaniem dla całej organizacji. Fakt, że wciąż jesteśmy w gronie liderów polskiego rynku to dla mnie kolejne potwierdzenie, że nasza strategia jest skuteczna, a synergia w Grupie jest coraz wyraźniejsza i że będzie przynosić nam kolejne dynamiczne wzrosty w nadchodzących latach – komentuje Marcin Bugajski, CEO Energynat.

Artykuł Forbes na temat nagrody dostępny jest tutaj: https://www.forbes.pl/diamenty/2023/artykuly/diamenty-forbesa-2023-oznaka-sily-polskiego-biznesu-w-trudnych-czasach/5v5bn2l

    Formularz

    Zostaw nam
    wiadomość
    lub zadzwoń 22 245 40 64