fbpx
Strefa wiedzy
30 grudnia 2021

Energynat sprzedał komponenty instalacji PV o mocy 350 MW

Źródło: Gramwzielone.pl

Energynat, importer i dystrybutor komponentów fotowoltaicznych, w 2021 roku podtrzymał notowaną w ostatnich latach dynamikę wzrostu sprzedaży. W planach firmy na 2022 r. jest poszerzenie działalności o handel energią i budowę własnego portfela wytwórczego.   

Energynat zamyka rok 2021 z wynikiem ponad 200 mln zł skonsolidowanych przychodów, utrzymując dynamikę wzrostu powyżej 300 proc. już trzeci rok z rzędu.

W ten sposób Energynat stał się nie tylko jedną z najszybciej rozwijających się firm na krajowym rynku energetyki odnawialnej, ale jest również w czołówce wszystkich firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

– Nasze wyniki stawiają nas obecnie na 7. pozycji pośród najbardziej dynamicznie rozwijających się firm sektora MŚP w Polsce. Jesteśmy też numerem 1 na Mazowszu – zapewnia Marcin Bugajski, prezes zarządu Energynat.

Energynat jest bezpośrednim importerem i autoryzowanym dystrybutorem systemów fotowoltaicznych, w tym m.in. modułów fotowoltaicznych, inwerterów, konstrukcji montażowych i akcesoriów. W ubiegłym roku dostarczył do inwestycji fotowoltaicznych komponenty o łącznej mocy ponad 350 MW.

– W roku 2021 kolejny raz z rzędu zdobyliśmy tytuł głównego dystrybutora paneli Astronergy w Polsce. Cieszą nas też znakomite wyniki sprzedaży falowników marki Sofar Solar, lidera sprzedaży na polskim rynku, którego jesteśmy jednym z największych dystrybutorów w Europie – mówi Marcin Bugajski.

W 2022 roku hurtownia Energynat chce poszerzyć ofertę m.in. o urządzenia dla rynku elektromobilności.

– Planujemy wprowadzenie do sprzedaży nowych produktów m.in. [Czytaj dalej na gramwzielone.pl]

    Formularz

    Zostaw nam
    wiadomość
    lub zadzwoń 22 245 40 64