fbpx
Strefa wiedzy
06 września 2022

Jinko Solar w czołówce światowych producentów modułów PV zwiększa swoje moce produkcyjne. Moduły generacji N-Type od Jinko Solar podbijają międzynarodowe rynki.

Jinko Solar – globalny producent modułów TIER1, w tym modułów N-Type, w pierwszej połowie 2022 roku dostarczył aż 18,21 GW paneli słonecznych, co stanowi wzrost o 79% rok do roku, zgodnie z niedawno opublikowanym raportem firmy za ten okres. Wynikiem w rankingach sprzedaży Jinko Solar potwierdziło swoją pozycję w gronie czołowych światowych producentów paneli fotowoltaicznych.

Pomimo ograniczeń w łańcuchu dostaw i ograniczeń związanych z pandemią w pierwszym i drugim kwartale 2022, moce produkcyjne fabryk Jinko Solar już w czerwcu 2022 wróciły do pełnej przepustowości. To jednak nie koniec, bo firma rozpoczęła ich dalsze, stopniowe zwiększanie. Ma to związek z wprowadzeniem przez Jinko Solar do sprzedaży nowej generacji modułów o nazwie N-Type – gwarantujących jeszcze wyższą wydajność. 

W lipcu 2022 Jinko Solar uruchomiło specjalnie dla swoich N-typów największą na świecie fabrykę tych paneli, o rocznej wydajności 20GW. Wolumen produkcji ma się podwoić w 2024 roku. Można więc spodziewać się, że moduły PV ze znaczkiem N od JinkoSolar na dobre już niebawem wyprą z rynku PERC-i. Rosnący popyt na „entajpy” widać również na rynku polskim. I trudno się temu dziwić. Skoro można w cenie bardzo zbliżonej do tej płaconej za moduły typu P, czyli urządzeń poprzedniej generacji, nabyć moduły kolejnej generacji, o wyższych parametrach i trwałości, czyli po prostu lepsze, to wybór jest oczywisty.

Więcej o panelach JinkoSolar N-Type pisaliśmy w tym artykule: Dlaczego moduły to dziś prawdziwy HIT. Czy technologia N-type wyprze z rynku moduły PERC? Największy na świecie producent twierdzi, że tak i uruchamia fabrykę o potencjale 40 GW rocznie.

Jak głoszą oficjalne komunikaty firmy, wydane z początkiem roku 2022, planowana, docelowa sprzedaż modułów Jinko Solar w 2022 roku miała wynieść od 35 GW do 40 GW, z czego aż 10 GW przypadnie na moduły N-Type Tiger Neo. Opublikowany niedawno przez firmę Jinko Solar raport pokazuje, że blisko połowa tego celu została osiągnięta już w lipcu. Firma potwierdza planowany, nieprzerwany wzrost wielkości zakładanej produkcji i sprzedaży, którą dziś udaje się jej realizować skuteczniej niż jej rynkowej konkurencji, głównie dzięki bardzo efektywnie działającym łańcuchom dostaw i wysokiej jakości wytwarzanych produktów, w tym modułów N-Type, które rynek ocenił bardzo dobrze.

Cena wyższa tylko o kilka procent

– W porównaniu z konkurencją, która polega obecnie głównie na produkcji modułów typu P, nowe fabryki Jinko Solar wytwarzające wyłącznie panele typu N, a które zostały uruchomione w pierwszej połowie tego roku, pozwoliły osiągnąć firmie wielkość produkcji przekraczającą w czerwcu 16 GW – mówi Bartłomiej Niemiec, Kierownik ds. Klientów Kluczowych w Energynat. Moduły Jinko Solar, w tym szczególnie panele N-Type, które posiadamy w swojej ofercie, dostępne w ilościach Megawatowych, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem rynku. Moduły Jinko, pochodzące z oficjalnej dystrybucji Energynat, trafiają dziś do sieci największych hurtowni elektrycznych, do dużych inwestorów, jak również do dużych i małych firm instalacyjnych. Ci doceniają N typy za znacznie lepsze parametry techniczne oraz, co za tym idzie, większe możliwe uzyski. Co bardzo istotne dla N-Typów – cena, którą trzeba zapłacić za moduł z literką N jest tylko o kilka procent wyższa niż panele poprzedniej generacji. Nie dziwi więc, że nasi Klienci chętniej kupują właśnie te modele – dodaje.

Duże RABATY na MEGAWATY

Ceny modułów z pewnością wzrosną w kolejnych miesiącach. Klienci Energynat, którzy chcą zarobić więcej, mogą skorzystać z promocji Duże RABATY na MEGAWATY – sztandarowej oferty firmy Energynat, która obowiązuje również na całe portfolio produktów w dystrybucji firmy. W ramach oferty specjalnej, Klienci składający zamówienia megawatowe lub kontenerowe otrzymują jeszcze lepszą cenę – z większym RABATEM, zabezpieczając się tym samym przed podwyżkami. Co więcej, odbiór zamówionych modułów, zabezpieczonych i magazynowanych dla Klienta bezpłatnie w centrach logistycznych Energynat (Poznań, Łódź, Warszawa) jest możliwy nawet do końca roku. Klienci firmy mogą je odbierać kiedy chcą, w ilościach jakie potrzebują.

Moduły Jinko Solar podbijają światowe rynki

W dniu 21 lutego 2022, z linii produkcyjnej nowo otwartej wówczas fabryki Jinko w Chuzhou zjechał pierwszy moduł TOPCon typu N. Model ten stał się praktycznie z miejsca najlepiej sprzedającym się Tigerem Neo w historii, potwierdzając swoje przewagi rynkowe oraz napędzając wzrost sprzedaży, umacniając tym samym pozycję Jinko Solar w gronie czołowych światowych producentów paneli. Jinko Solar to dziś nie tylko jeden z największych, ale co ważne także najbardziej innowacyjnych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie, którego produkty należą do jednych z najbardziej wydajnych i wytrzymałych na rynku. 

Masz pytanie? Chcesz mieć w swojej ofercie moduły Jinko Solar N-Type? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego z naszymi doradcami.

    Formularz

    Zostaw nam
    wiadomość
    lub zadzwoń 22 245 40 64