fbpx
Strefa wiedzy
03 października 2023

Energynat w prestiżowym rankingu Financial Times 2023

Energynat jako jedna z niewielu firm w Polsce została wyróżniona w prestiżowym rankingu 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie. Energynat znalazł się na wysokim, bo aż 63. miejscu, co czyni ją drugą najdynamiczniej rozwijającą się firmą w kraju.

Ranking Financial Times to jeden z najbardziej liczących się, niezależnych, biznesowych rankingów tego typu. Raport jest opracowywany przez brytyjski dziennik o elitarnym charakterze, zorientowany na tematykę gospodarczą i finansową, który okazuje się od 1888 r. i jest znany na całym świecie. W przygotowywanym raporcie uwzględnia się wyłącznie firmy, które między rokiem 2018 a 2021 osiągnęły wzrost wewnętrzny nie mniejszy niż 36,2 %. Wynik Energynat wyniósł aż 177,3 %. Co ważne, wzrost przychodów wynikał z stymulacji wewnętrznej, a nie z przejęć, a za wskaźnik wzrostu przyjęto nie tylko dynamikę wzrostu przychodów, ale także m.in. wzrost liczby pracowników.

TOP 2 w Polsce

W tegorocznej, siódmej edycji w raporcie znalazło się zaledwie 48 polskich firm. Zgodnie z rankingiem Energynat jest drugą pod względem tempa rozwoju firmą w Polsce i jedną z najszybciej rozwijających się spółek w Europie.

– Obecność w rankingu FT1000 2023 potwierdza rolę Grupy Energynat w transformacji energetycznej polskich firm i samorządów. Dzisiaj możemy bez wątpienia nazywać się jedną z najszybciej rozwijających się firm z branży OZE – i to nie tylko na polskim rynku. To ogromne wyróżnienie, ale też motywacja do dalszego działania. – mówi Marcin Bugajski, prezes zarządu Energynat. Uwzględnienie marki w rankingu Financial Times to wyraz dużego prestiżu, ale też dowód na to, że Energynat to poważny partner w biznesie i firma, której po prostu można zaufać – dodaje.

Cały raport dostępny jest tutaj -> bit.ly/3y8xVgx

    Formularz

    Zostaw nam
    wiadomość
    lub zadzwoń 22 245 40 64