fbpx
Strefa wiedzy
30 listopada 2023

JinkoSolar po raz kolejny z najwyższym wyróżnieniem w rankingu bankowalności

JinkoSolar – jeden z największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie i jedna z głównych marek w portfolio produktowym Energynat Trade – po raz kolejny została wyróżniona w kwartalnym raporcie bankowalności ModuleTech opracowanym przez firmę PV Tech. Firma została oznaczona jako AAA. Jest to najwyższe wyróżnienie.

Osiągnięcie JinkoSolar to efekt nieustannej pracy firmy nad niezawodnością i innowacyjnością dostarczanych produktów i usług, ale przede wszystkim stabilności finansowej. Nie bez znaczenia jest również niesłabnący sukces technologii ogniw typu N (N-type TOPCon), która cieszy się ogromnym zainteresowaniem branży PV. Tylko w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku wolumen dostaw modułów typu N wyniósł 29,8 GW. Dotychczas firma dostarczyła do rynku łącznie 190 GW modułów.

Z opublikowanego niedawno raportu finansowego JinkoSolar wynika, że firma osiągnęła niezwykły wzrost operacyjny rok do roku. Producent kultowych modułów odnotował przychody w wysokości 85,097 juanów, co oznacza wzrost o ponad 61 procent. Zysk netto wzrósł o 6,354 mld juanów, co z kolei stanowi wzrost równy 297,14 %. Przekłada się to na duże zaufanie światowych banków do tego producenta.

Technologia N-type w modułach JinkoSolar

JinkoSolar od lat napędza rozwój technologii ogniw typu N. To właśnie moduły tej marki pobiły rekord świata w zakresie wydajności wytwarzania energii. I to 23 razy z rzędu! Niezależne badania potwierdzają, że wydajność ogniw JinkoSolar TopCon to na ten moment aż 26,89 %. Można przypuszczać, że tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać, bo firma cały czas prowadzi badania nad ulepszeniem oferowanych modułów.

Powszechne uznanie branży oraz niezależnych laboratoriów powoduje, że instytucje bankowe chętnie udzielają kredytów na inwestycje wykorzystujące rozwiązania JinkoSolar.

    Formularz

    Zostaw nam
    wiadomość
    lub zadzwoń 22 245 40 64