fbpx
Strefa wiedzy
11 grudnia 2023

Tak można przyspieszyć transformację energetyczną

Źródło: Rzeczpospolita

Uczestnicy debaty podpowiadali nowemu rządowi obszary, w których można dokonać relatywnie szybkich zmian pozwalających na usprawnienie przemian w szeroko pojętym sektorze energetycznym i gospodarce w stronę tańszej i czystej energii.

Jak przedstawia się obecna sytuacja w sektorze energetycznym? Dlaczego tempo transformacji i powstawania mocy w zielonej energetyce jest niezadowalające? Jakiego przyspieszenia potrzebują OZE: regulacje, przystępność, ceny, możliwości przyłączenia do sieci? Czy są obszary, w których Polska traci swoje szanse, czy nie jest tak np. w przypadku biogazu? A wreszcie, jakie są największe wyzwania w tym obszarze związane z finansowaniem oraz dążeniem do stabilności systemu?

Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczestnicy debaty „Jak przyspieszyć skuteczną transformację? Energetyczne wyzwania dla nowej większości”, która odbyła się w redakcji „Rzeczpospolitej”. Paneliści przedstawili także szereg postulatów pod adresem nowego rządu, który – jak się oczekuje – ma stworzyć większość sejmowa.

Czytaj dalej: https://bit.ly/3uS8ilR

    Formularz

    Zostaw nam
    wiadomość
    lub zadzwoń 22 245 40 64