fbpx
Strefa wiedzy
01 grudnia 2022

Wszystkie elementy „OZE-energetycznej układanki” w jednym miejscu – Energynat z koncesją na obrót energią

Źródło: GlobEnergia

Decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki spółka Energynat w 2022 roku otrzymała koncesję na obrót energią elektryczną, stając się tym samym pierwszym w kraju podmiotem integrującym w ramach posiadanej grupy spółek wszystkie elementy kompletnego łańcucha energetycznego, opartego o odnawialne źródła energii.

Jak mówi Marcin Bugajski, Prezes Zarządu Energynat, uzyskanie koncesji na obrót energią, to finalny krok na drodze do budowy komplementarnego eko-energetycznego pakietu dla firm i Jednostek Samorządu Terytorialnego, opartego na pewnym i bezpiecznym łańcuchu usług i oferowanych rozwiązań OZE.

Naszą misją, którą konsekwentnie realizujemy, jest napędzanie transformacji energetycznej polskich firm i samorządów

mówi Marcin Bugajski, Prezes Zarządu Energynat

Kompleksowy zakres usług oferowany w ramach grupy naszych spółek jest zdecydowanym wyróżnikiem oferty Energynat, która posiada teraz wszystkie „elementy OZE-energetycznej układanki

mówi Paweł Kozłowski, COO Grupy Energynat

Dlaczego jest to wyróżnik? Jak dodał Paweł Kozłowski, choć na rynku istnieją firmy instalacyjne, które posiadają koncesję na obrót energią, podobnie jak istnieją też spółki dystrybucyjne, które uzupełniają swoją ofertę o usługi związane z obrotem energią. Każda z nich ma jednak brakujące ogniwo.

Obecnie tylko nasza oferta usług i rozwiązań OZE, skupionych w ramach jednej Grupy, pokrywa cały łańcuch energetyczny – import i dystrybucję sprzętu PV, wykonanie instalacji i obrót energią

uzupełnia Paweł Kozłowski

Startujemy w trudnym rynkowym momencie, ale paradoksalnie dziś to nasza duża przewaga. Jesteśmy stabilną finansowo spółką, która swoją działalność na rynku obrotu energii rozpoczyna bez ryzykownego portfela kontraktów. Co więcej, wchodzimy na rynek z portfelem blisko 100 GWh energii z OZE, który w 2023 roku planujemy podwoić

dodaje Daniel Raczkiewicz

Działalność spółki w obszarze obrotu charakteryzuje również zdywersyfikowana oferta produktowa.

Ta uwzględnia m.in. indywidualnie projektowane modele sprzedaży energii z uwzględnieniem własnych źródeł OZE, rozliczenia w oparciu o indeksy godzinowe na rynku spot, zakupy transzowe czy z gwarancją stałej ceny prądu

uzupełnia Daniel Raczkiewicz

Firma kładzie też duży nacisk na doświadczony zespół oraz jakość obsługi, którą ma zapewnić dedykowane kontaktom z klientem Biuro Obsługi Klienta oraz Help Desk. Podmioty korzystające z usług spółki, będą też mogły liczyć na wsparcie ekspertów w zakresie efektywnego zarządzania zużyciem energii np. poprzez  magazynowanie energii, a także doradztwo w ramach nowych regulacji prawnych.

Transformacja energetyczna firm i JST w pakiecie

Działając jako Integrator usług i rozwiązań energetycznych OZE spółka realizuje duże i złożone projekty, wspierając klientów spółek z Grupy na każdym etapie procesu. 

Punktem wyjścia do zaprojektowania efektywnych rozwiązań jest szczegółowa analiza profili zużycia i przyszłej produkcji energii. Dzięki tym danym jesteśmy w stanie zrozumieć potrzeby energetyczne klienta i zaproponować nieszablonowe rozwiązania, jak choćby szersze wykorzystanie magazynów energii, które w połączeniu z bilansowaniem oraz narzędziami z obszaru zarządzania i optymalizacji kosztów jej zakupu, przy zachodzących zmianach na rynku energii, stają się dziś konieczne

komentuje Daniel Raczkiewicz

Misją firmy, realizowaną w ramach umów PPA, jest łączenie wytwórców energii z jej odbiorcami w sposób gwarantujący obu stronom szereg dodatkowych korzyści, ponad te, które dziś oferuje rynek.

Uzyskana koncesja, pozwala Grupie na oferowanie usługi bilansowania energii również właścicielom firm z infrastrukturą znajdującą się w różnych częściach kraju. W ich przypadku, nadwyżki energii z PV mogą być bilansowane z innymi, nawet bardzo odległymi punktami poboru, w tym również z tymi, które nie posiadają własnych instalacji wytwórczych OZE i tam konsumowane.

Energii z OZE dostępnej dla klientów przybywa

Zarząd Spółki stawia na dalszy rozwój w obszarze dostarczania energii z OZE do klientów biznesowych i samorządowych. Firma podkreśla, iż w roku 2023 wolumen energii produkowanej w źródłach OZE, obsługiwanych przez spółkę obrotu Grupy, osiągnie poziom 200 GWh. To solidny fundament, na którym firma zamierza bezpiecznie budować portfolio klientów w obrocie certyfikowaną energią elektryczną w 100% ze źródeł OZE.

    Formularz

    Zostaw nam
    wiadomość
    lub zadzwoń 22 245 40 64