fbpx
Strefa wiedzy
18 stycznia 2022

EN2 Fotowoltaika zmienia się w Energynat Solutions

Źródło: Gramwzielone.pl

EN2 Fotowoltaika zmienia się w Energynat Solutions i przyspiesza transformację energetyczną polskich firm i samorządów.

Rozmowa z Ernestem Waś – prezesem spółki EN2 Sp. z o.o.

Jaki był dla Was rok 2021?

Ernest Waś: – Na pewno bardzo wymagający, ale także satysfakcjonujący. Kolejny już rok z rzędu udało nam się zrealizować zamierzone cele. Odnotowaliśmy dwukrotny wzrost wyników, zamykając 2021 z blisko 1,3 tysiąca instalacji w naszym portfolio. Duża część realizacji to instalacje prosumenckie, które de facto napędzały rynek OZE w Polsce w minionym roku, jednak z roku na rok wykonujemy coraz więcej instalacji dla średniego i dużego biznesu oraz dla klientów samorządowych.

Szczególnie cieszy nas fakt, iż wielu z naszych klientów biznesowych, dla których w ubiegłych latach zbudowaliśmy elektrownie o mocy kilkudziesięciu kW, w 2021 roku zdecydowało się na kolejny krok, tj. rozbudowę swoich instalacji o dodatkowe kilkaset, a co niektórzy nawet o kilka tysięcy kW. W rozpoznającym się właśnie roku mamy już zakontraktowanych wiele podobnych projektów rozbudowy mniejszych instalacji biznesowych.

To jednak nie powinno nikogo dziwić, bo to właśnie polscy przedsiębiorcy, firmy i jednostki samorządu terytorialnego – w mijającym roku najmocniej odczuli rosnące ceny kosztów energii. Dziś wiemy, że było to zaledwie preludium do wyzwań, z którymi rynek będzie musiał zmierzyć się w 2022 roku, ale tutaj zarówno firmy, jak i samorządy mogą liczyć na nasze wsparcie.

W 2019 roku celnie przewidzieliśmy kierunek nadchodzących zmian i rodzących się biznesowych potrzeb. W poprzednim roku dużo wysiłku włożyliśmy w wypracowanie innowacyjnej oferty z zakresu dodatkowych usług doradczych i energetycznych dla firm, a także w zbudowanie odpowiedniego zaplecza. Dziś mamy na pokładzie zespół ekspertów a naszym kompetencjom i doświadczeniu zaufało wiele firm i korporacji.

W ubiegłym roku intensywnie pracowaliśmy także nad dopracowaniem naszego autorskiego modelu dla gminy samowystarczalnej energetycznie, wykorzystującej źródła OZE, przede wszystkim fotowoltaikę oraz bilansowanie energii w oparciu o mechanizmy rynkowe służące optymalizacji ceny kosztów energii. Tutaj również mamy się czym pochwalić, bo jeszcze w tym kwartale rozpoczynamy pierwsze inwestycje oparte o rozproszone źródła OZE, które będą połączone w jeden samowystarczalny system energetyczny.  

Jak wygląda oferta spółki i obecna sytuacja rynkowa?

– Naszą ofertę instalacji PV kierujemy przede wszystkim do małych i średnich firm. Dużym przedsiębiorstwom oraz jednostkom samorządu terytorialnego oferujemy [Czytaj dalej na gramwzielone.pl]

    Formularz

    Zostaw nam
    wiadomość
    lub zadzwoń 22 245 40 64