Konferencja szkoleniowa „Praktyczne aspekty funkcjonowania spółdzielni energetycznych”, której organizatorem po raz piąty był Energynat Obrót, nosiła znamiona rekordowej. Po pierwsze, ze względu na niezwykle dużą frekwencję. Na sali pojawiło się bowiem ponad 150 osób. Po drugie, ze względu na niepowtarzalny charakter wydarzenia – to pierwsza w Polsce konferencja, która na jednej scenie gromadzi prezesów spółdzielni, praktyków rynku i przedstawicieli samorządów. Dziś, kiedy w Polsce funkcjonuje ponad 400 spółdzielni, z czego 300 powstałych w ostatnich dwóch miesiącach, takie wydarzenie to odpowiedź na silniejsze niż kiedykolwiek zapotrzebowanie rynku.